Verkleumde naakte man krijgt rode kop als een boei op groene boei voor kust Vlieland
De KNRM kreeg afgelopen zondag een wel heel bijzondere melding van een zwemmer in nood.
Reddingboot
KNRM station Vlieland, die de oproep om 06.14 uur kreeg, ging met de reddingboot met bemanning naar de opgegeven locatie, een groene boei die vlak voor de kust van het Waddeneiland Vlieland in het water lag.
Groene boei
Eenmaal aangekomen trof de bemanning een naakte verkleumde zwemmer aan op de groene boei. De zwemmer dacht in adamskostuum een frisse ochtendduik te kunnen nemen en zwom van de kant naar de boei.
Verkeken op afstand
Eenmaal op de boei bleek de zwemmer zich te hebben verkeken op de afstand die hij zwemmend had afgelegd en hij durfde het niet meer aan om zelf weer terug te zwemmen naar het vasteland. De onfortuinlijke zwemmer was blij met de reddingsactie van de KNRM maar zal toch ook wel een rode kop hebben gehad toen de bemanning hem kwam redden.
Waarschuwing KNRM
De KNRM waarschuwt zwemmers dat ondanks dat het water uitnodigend lijkt, zeker met warm weer, je jezelf niet moet overschatten. 'Koud water, stroming en afstanden doen meer met je lijf dan je denkt', aldus de KNRM.