De eerste auto die vlam vatte, stond op een parkeerplaats bij een speeltuintje aan de Van de Capellestraat. De auto liep aan en onder de motorkap schade op. De politie heeft sporen gevonden die erop duiden dat de brand is aangestoken en heeft een burgernetactie opgezet.
Ook in de Terborchstraat werd een autobrand ontdekt. Maar omdat de politie en omstanders bij deze brand snel ingrepen, werd de brand in de kiem gesmoord en hoefde de brandweer alleen nog maar na te blussen.
De laatste maanden zijn er in Ede al heel wat auto's in vlammen opgegaan. De meeste autobranden waren in de wijk Veldhuizen, maar ook daarbuiten werden auto's in de fik gestoken. Met deze twee laatste autobranden erbij, staat de teller nu op 22.