Hinder op meerdere locaties
'De IT-verstoring leidde tot hinder bij onder meer de Koninklijke Marechaussee, Kustwacht, Eindhoven Airport en het eigen defensienetwerk. De militaire organisatie bleek niet voldoende voorbereid om de storing het hoofd te bieden', aldus het ministerie.
Adviezen
COT en Strict adviseren verder om bij de afhandeling geen onderscheid te maken tussen IT- en cybersecurity-incidenten. Enkele andere aanbevelingen: houd calamiteitenoefeningen en verbeter crisiscommunicatieplannen. Defensie neemt op basis van de adviezen maatregelen om beter voorbereid te zijn op een eventueel nieuwe storing. Dat laat staatssecretaris Gijs Tuinman de Kamer vandaag weten. Eind vorig jaar maakte Defensie bekend stappen te ondernemen om Nafin fysiek beter te beveiligen. Dit naar aanleiding van een rapport van de Algemene Rekenkamer.
Over Nafin
Nafin is een belangrijk glasvezelnetwerk voor behoud van de nationale veiligheid. Alle ministeries zijn erop aangesloten. Maar bijvoorbeeld ook de politie en meldkamers van noodnummer 112. Nafin staat los van het internet en publieke glasvezelnetwerken.