donderdag, 23. mei 2013 - 13:38 Update: 03-07-2014 0:57

Verbod op vrouwlijke patiënten voor huisarts

Verbod op vrouwlijke patiënten voor huisarts
Foto: Archief FBF.nl
Eindhoven

Door het regionaal tuchtcollege voor de gezondheidszorg in Eindhoven heeft donderdag bepaald dat een Brabantse huisarts geen vrouwelijke patiënten meer mag behandelen. Dit meldt Omroep Brabant.

De arts had tot twee keer toe een seksuele relatie met een patiënte. De eerste keer was dit in 2006, gevolgd door een relatie met een andere vrouw die vier jaar geduurd heeft. Nadat deze relatie uitkwam, heeft de huisarts zichzelf bij de Inpectie voor de Gezondheidszorg gemeld. Deze is een tuchtzaak tegen de man begonnen.

De advocaat van de man noemt de uitspraak van het tuchtcollege 'bijzonder'. Volgens hem lijkt het college hem absolute veiligheid te willen garanderen. De man is op dit moment geen huisarts, maar wil dit vak wel weer gaan uitoefenen. Hierdoor wordt een hoger beroep overwogen.

Provincie: